ZWYCIĘSTWO Z PROCHOWICZANKĄ

Nie obyło się bez nerwów, ale najważniejsze, że zadanie wykonane. Piast Żmigród pokonał 4:2 Prochowiczankę Prochowice i skrócił dystans do ligowego podium.

Wynik spotkania otworzył w 32. minucie Szymon Sołtyński. Nasz kapitan przejął futbolówkę w polu karnym po podaniu Adriana Repskiego i technicznym strzałem nie dał szans Czarneckiemu. Kiedy wydawało się, że na przerwę zejdziemy z jednobramkowym prowadzeniem, dał o sobie znać Adrian Pytlik, który występował w tym meczu “na szpicy” i w doliczonym czasie gry wykorzystał centrę Repskiego.

Początek drugiej połowy to kontynuacja pewnej gry żmigrodzian, czego dowodzi bramka z 55. minuty meczu. Dublet ustrzelił Szymon Sołtyński, a podawał mu nie kto inny jak Adrian Repski, który zaliczył tym samym hat-tricka jeśli chodzi o asysty. Niestety nie obyło się bez błędów. Tuż po bramce na 3:0 fatalna pomyłka przydarzyła się Piotrowi Zabielskiemu, który stracił piłkę na rzecz Ivana Barysevicha, a ten wpakował piłkę do pustej siatki. Piłkarze trenera Marcina Foltyna usilnie szukali czwartego trafienia, ale w międzyczasie bramkę kontaktową zdobyli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu jednego ze swoich kolegów do siatki z bliskiej odległości trafił znajdujący się na pozycji spalonej kapitan gości Wojciech Galas. Nad murawą zaczęły unosić się widma pamiętnego remisu z Lechią Dzierżoniów, lecz końcówka należała do zawodników z Grodu Smoka. W ostatniej akcji meczu Jakub Pancerz dośrodkował płasko z lewej flanki, a sytuację sam na sam po jego podaniu wykorzystał Kamil Aramowicz, ustalając rezultat spotkania na 4:2.

Następny mecz w roli gospodarza wyjątkowo zagramy już za tydzień. W sobotę 4 listopada o godz. 13:00 zmierzymy się na żmigrodzkim stadionie z Górnikiem Złotoryja. Serdecznie zapraszamy!

Piast Żmigród – Prochowizanka Prochowice 4:2 (2:0)

Bramki: 32′, 55′ Sołtyński, 45’+1 Pytlik, 90’+5 Aramowicz – 57′ Barysevich, 82′ Galas

Żółta kartka: Żytko

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Ograbek, Maksymenko, Oberc (66′ Shvets), Repski (82′ Aramowicz), Kotyla (75′ Pancerz), Majbroda, Sołtyński (75′ Wa. Pasichnyk), Pytlik (63′ Gołębiowski)

Rezerwowi: Koczorowski, Aramowicz, Pancerz, Shvets, Wa. Pasichnyk, Jarczak, Gołębiowski

Sędziował: Piotr Klaska