MECZ NA SZCZYCIE W ŻMIGRODZIE

Piast Żmigród i Foto-Higiena Gać – te 2 kluby otwierają tabelę IV ligi dolnośląskiej, grupy wschodniej. Nie trzeba więc zbyt długo dywagować nad stawką spotkania, które już jutro czeka nas na żmigrodzkim stadionie.

Spadkowicze z III ligi radzą sobie na początku sezonu całkiem przyzwoicie. Piast w 8 meczach zanotował 7 zwycięstw i 1 remis, Foto-Higiena natomiast 6 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę. Oba zespoły w tabeli dzielą zatem 3 punkty i jutrzejszy mecz zadecyduje o tym czy różnica ta wzrośnie, czy też zmniejszy się nawet do zera.

Zespół z Gaci po falstarcie w pierwszym meczu przeciwko Lechii Dzierżoniów, zaliczył 7 spotkań z rzędu bez porażki, a przed tygodniem pokonał na wyjeździe Barycz Sułów 1:0 po bramce Iegora Tarnova. Tarnov to jeden z reprezentantów licznej grupy ukraińskich zawodników Foto-Higieny, w której znajdują się oprócz niego jeszcze Ołeksandr Laptsai, Nikita Push oraz bracia Vasyl i Vołodymyr Pasichnyk, a nie można zapominać również o pochodzącym z Białorusi Ilyi Radkevichu.

Foto-Higiena podobnie jak Piast zapewniła już sobie grę w ćwierćfinale Pucharu Polski okręgu wrocławskiego, w którym zmierzy się z Polonią Bielany Wrocławskie. W IV rundzie zespół z Gaci trafił na wolny los, natomiast w 1/8 finału okazał się lepszy od Mirkowa Długołęka, wygrywając 3:1.

Jak widać zatem po wynikach podopiecznych trenera Krystiana Pikausa, potwierdzają się słowa szkoleniowca Piasta, Marcina Foltyna z wrześniowego wywiadu publikowanego na naszej stronie internetowej, o tym, że Gacianie w tym sezonie dysponują mocniejszą ekipą niż przed rokiem i niewątpliwie będą jednym z pretendentów do miejsca zapewniającego grę w barażach.

Początek spotkania w sobotę 15 października o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Żmigrodzie. Zapraszamy!

Piast Żmigród – Foto-Higiena Gać

Sobota, 15 października / godz. 14:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie